Top
lietadlo_parkovanie
5/5 - (1 vote)

Letíte z Budapešti?

Máme pre vás zopár tipov ako si užiť aj samotné cestovanie do Maďarska a zaparkovať svoje auto na letisku, čo najvýhodnejšie.

Cesta do Maďarska

Po úspešnom nájdení výhodnej letenky pre vašu rodinu vás čaká cesta do Maďarska.

Dôležité informácie pred cestou:

  • Potrebujete maďarskú diaľničnú známku – môžete si ju kúpiť online (stránka je po slovensky) a platná je aj ihneď po kúpe (prípadne si posuniete dátum platnosti podľa potreby). Cena pre osobné auto na 10 dní: 15,90 eura (2021).
  • Cesta z Bratislavy (autom) – 2 hodiny 15 minút (233 km), Lučenec – 2 hodiny (151 km).

Do Budapešti môžete pricestovať vlakom, aj autobusom, viac na stránke: Maďarsko.

Aj cesta je cieľ

Je výhodné predĺžiť si dovolenku a súčasne prejsť s deťmi aj Budapešť. Budete sa tešiť, že spoznáte dve krajiny naraz (2v1).

Viac o návšteve mesta si prečítate v článkoch:

  1. Cestujeme v Budapešti.
  2. Budapešť s deťmi.

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta Budapešť

Parkovanie na letisku

Letisko ponúka možnosť online rezervácie miesta na parkovanie. Ušetríte zopár eur a budete mať istotu voľného parkovacieho miesta. V pohodlí domova sa rozhodnite podľa mapy na stránke letiska, či chcete parkovať bližšie, ale drahšie pri termináloch.

Napríklad:  Jeden týždeň najlacnejšieho parkovania (Holiday Parking) stojí približne 23,85 eura – 8 700 HUF, počítajte s chôdzou 4 – 9 minúť (plus batožina deti).

Rezervujte si miesto s dostatočným časovým predstihom (vtedy je cena výhodnejšia).

lestisko_vyhlad

,,Ktoré lietadlo je naše?”

Parkovanie mimo letiska

Ak sa vám zdá suma vysoká, je možné parkovať aj mimo letiska (do 10 minút cesty) a spoločnosti, ktoré zabezpečujú parkovanie, dovezú vaše rodiny na letisko pravidelnými autobusmi. Cena za týždeň parkovania môže byť okolo 7500 HUF (20,65 eur). Pozrite stránku: parkvia.

Z Budapešti sme leteli do rumunskeho mesta Cluj-Napoca, prečítajte si článok: Transylvánia s deťmi.

Služby na letisku

Letisko je obrovské a ponúka množstvo služieb. Počítajte s vyššími cenami v reštauráciách, ako všade na svete. Toalety nebol problém nájsť. Všetci na letisku rozprávali aj anglicky.

Detský kútik

Detský kútik sa nachádza medziposchodí SkyCourt, uprostred Foodcourtu. Nájdte tu hračky, aj šmykľavku. Priestor je oddelený od verejného priestoru pre ostatných cestujúcich.

Prajeme pokojný let a čo najrýchlejšie vybavenie na letisku.

uverejniť komentár