Top
metro_auto
5/5 - (1 vote)

Hneď po pristátí lietadla v Dubaji budete riešiť prepravu z letiska. Poradíme vám niektoré druhy dopravy, ktoré sme využili aj my a boli sme spokojní.

Skúšali sme po Dubaji chodiť na prechádzky, ale akokoľvek sa nám zdal cieľ blízko, vždy sme oľutovali moment, keď sme mohli využiť metro a taxík a neurobili tak. Dubaj je obrovské mesto, keď ho chcete spoznať, musíte veľa cestovať. Jednotlivé atrakcie sú od seba vzdialené 20 a viac kilometrov.

Otázka: Šetriť peniaze alebo čas?

1. Taxi v Dubaji

Ide o bežný spôsob prepravy turistov. Sú cenovo dostupné, rýchle a pohodlné. Dôveryhodnosti celého systému taxi služby nahráva aj množstvo informácií na oficiálnych webových stránkach:

 • Jazyk: Šoféri ovládajú angličtinu, sú veľmi ústretoví a slušní.
 • Autá: Čisté, pôsobia ako nové. Sú výrazne označené a je ich na uliciach viac ako 5 tisíc.
 • Aplikácia: DTC. Môžete si cez ňu objednať taxi vopred. Nikdy sme nemali problém nájsť voľné vozidlo.
 • Ladies and Families Taxi: Služba pre rodiny, či samostatne cestujúce ženy. Taxík šoféruje žena a je označený ružovou farbou. My sme využívali práve tieto taxíky pretože mali väčší úložný priestor. Ráno je vstupná taxa 6 dirhamov, po 10. tej hodine večer 7 dirhamov.
 • Verejný taxík – cena: Od 6.00 do 22.00 začína taxameter na 5 dirhamoch (inak 5,50). Za 1 km zaplatíte okolo 1,75 dirhamov. V prípade rezervácie 10 – 12 dirhamov. Minimálna účtovaná čiastka bola 12 dirhamov.
 • Ponúkajú aj špeciálne limuzíny, taxíky pre vás len na celý deň a podobne.

Čas a cenu vašej trasy taxíkom môžete zistiť na dubaitaxi.ae.

Taxi vs. metro

 • výhoda – taxíky premávajú každý deň každú hodinu, pohodlie, dostanete sa na presné miesto nezávisle od stanice metra, časová flexibilita,
 • nevýhoda – o niečo vyššia cena

Denne najazdí jeden taxík okolo 1000 km a cena pohonných hmôt je cca 0,50 Eur/l.

metro_taxi

Taxi a letisko

Pri našej prvej návšteve Dubaja sme využili taxíky na letisku. Išli sme na istotu a v ten deň bolo dosť zážitkov už v samotnom lietadle.Nemali sme vopred rezerváciu, ale napriek množstvu turistov prichádzali stále nové vozidlá.

Cena: Merač začína na 25 dirhamoch a 1 kilometer stojí 1,96 dirhamov (2021).

Ak cestujete taxíkom, zameňte eurá za dirhamy. V taxíku ponúkajú nevýhodný kurz.

2. Metro v Dubaji

Aj pre rodiny s deťmi je metro skvelou voľbou. Ide o obľúbený spôsob prepravy turistov o ktorej sme napísali samostatný článok: Metro v Dubaji.

Dočítate sa o cenách, časoch prevádzky a či je možné použiť kočík.

3. Ostatné

 • Autobusy – kam neišlo metro, tam bol odstavený klimatizovaný autobus, ktorý je pripravený aj na kočík. Využívajú ho hlavne domáci. Opäť v ňom bolo veľmi chladno. Niekedy sme radšej kombinovali metro + taxi.
 • Prenájom auta – stačí vám slovenský vodičský preukaz. Pohonné hmoty nie sú drahé, cesty kvalitné, ale treba myslieť na navigáciu (mobil +dáta), parkovanie a dodržiavanie rýchlosti. Aj taxikár si dával pozor na rýchlosť a ukazoval kamery na každom kroku. Prečítajte si pre zaujímavosť článok o Britoch a ich pokutách za rýchlosť.
 • Turistické autobusy: Na uliciach bolo vidieť aj typické výletné autobusy, ktoré vám za jeden deň ukážu mesto.
auto_prenajom

,,Aj tieto autá v Emirátoch prenajímajú.``

Extra tip: Vyskúšajte aj plavbu na loďke k tradičným trhom v Starom Dubaji. Je ju možné absolvovať s kočíkom a cena je 1 dirham.

lod_stare_mesto

Spojené arabské emiráty sú pripravené na turistov. Už je len na vás, či budete spoznávať čítaním stránky o S.A.E., alebo ich aj navštívite.

Ďakujeme, že čítate naše články.

uverejniť komentár