Top
listky_smolkovia_panda
5/5 - (1 vote)

Ako urobiť deťom radosť? V cudzej krajine, kde nerozumejú reči, kultúre a všetko je nové, sme im ukázali rozprávkový svet. V porovnaní s inými veľký parkami (Disneyland a Astérix Parc vo Francúzsku, Legoland v Dánsku) je modernejší a plný známych postavičiek z amerických animovaných rozprávok.

Pred jeho návštevou vám ponúkame zopár rád ako sa pripraviť na jeho návštevu.

 • Čas: Tri dni. (Za jeden deň stihnete mimo sezóny obehnúť všetky atrakcie).
 • Charakteristika: Zábava a adrenalín.
 • Lokalita: Na okraji Dubaja smerom k Abu Dabí.
 • Kočík: Je vítaný. Chodníky sú dostatočne široké a spevnené.
 • Vek detí: Park je určený pre všetky deti. Niektoré atrakcie sú však povolené len pre vyššie deti od 90 cm, 100 cm, 105 cm …
 • ZŤP: Sprievodca je zadarmo a každý deň si musí vybaviť samostatnú kartičku na informáciách pred vstupom. Uznávajú slovenský preukaz.
 • Parkovanie: Zadarmo. Špeciálne miesta pre ZŤP a držiteľov annual passu.
 • Otváracia doba: Park Motiongate otvárajú až poobede o 14.tej hodine, zatvárajú o 23.-tej hodine vo štvrtok a v piatok (inak o desiatej). Viac informácií na stránke dubaiparksandresorts.com/en/park-hours.
 • Odporúčanie: Nechodiť v piatok a v sobotu (víkend pre Dubajčanov), kedy je park preplnený a musíte čakať dlho v radách.
 • Podrobnosti: Aktuálne akcie nájdete v anglickom jazyku na oficiálnej fb stránke, ako aj na webe Motiongate a Dubai parks and resorts.

Do parku nie je dovolené nosiť jedlo ani pitie, čo dôsledne kontrolovali pri vstupe.

Iba malé dieťa v kočíku má povolenie na vlastnú stravu.

vstup_transylvania

,,Transylvániu sme absolvovali niekoľkokrát.”

smolkovia

,,V každom domčeku bolo nejaké prekvapenie pre najmenších.”

Prístup k Montiongate (Dubajským parkom)

Naše preferované:

 1. Metro + taxi = Po červenej linke vystúpiť na stanici Ibn Battuta a následne využiť taxík.
 2. Metro + autobus = Je možné využiť aj kyvadlový autobus, ktorý je pripravený na stanici, ale býval dosť preplnený (5 AED na osobu).

Viac informácií o verejnej doprave v našom článku: Ako cestovať po Dubaji?

3. Taxi – pôjde o drahšiu možnosť. Môžete využiť štátne taxi, ale aj Uber, či miestny ekvivalent Careem. Z centra Dubaja bude taxík stáť približne 100 AED (asi 23 eur).

4. Auto – môžete prísť aj vlastným autom a zaparkovať na bezplatnom obrovskom parkovisku. Tu sa nachádzajú aj bezplatné buggy, aby ste sa pohodlne dostali do parku.

,,Do parku sa oplatí prísť, keď sa jeho brány otvárajú. Býva pekné predstavenie, tak počítajte s časom na prepravu z vášho ubytovania.”

mapa_motiongate

,,Pri vstupe si zoberte mapu areálu.”

bollywood_mapa

,,Mapa Bollywoodu.``

Čo vedieť o Dubai Parks and Resorts?

 • Vznik: 2016.
 • Tvoria ho 4 parky: Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai, Legoland Dubai a vodný park Legoland Water Park.
 • V centre sa nachádza Riverland, akási vstupná brána k všetkým parkom a vstup je zadarmo. Nájdete tu reštaurácie a obchody so suvenírmi s krásnou architektúrou.
 • Ubytovanie: Ak chcete byť v centre zábavy neustále, môžete sa ubytovať v hoteli Lapita.

 

V parku sme jedávali iba v jednej reštaurácií Baby Brent’s Luncheonette, výber reštaurácií v rezorte bol pre nás prekvapujúco malý.

Viac o tejto reštaurácii, ako aj stravovaní a bývaní v našom článku: Ubytovanie v Dubaji.

restauracie

,,Je možné ísť s rodinou aj do rýchleho občerstvenia.”

Lístky do Motiongate

 • Deti do troch rokov sú zadarmo.
 • Je možné kúpiť lístok priamo pred vstupom, výhodnejšie (rýchlejšie) je však on-line, kde ponúkajú výhodné kombinácie aj s inými parkami a ešte výhodnejšie annual passy.
 • Annual pass – ročná vstupenka, ktorá sa oplatí už pri dvoch návštevách, je karta s vašou fotkou a dátumom narodenia, nie je teda možné posunúť ju niekomu inému.

Cena: Za jeden annual pass za jeden park v roku 2021 (cez inetrnet) zaplatíte 395 AED, teda asi 90 eur ( v roku 2019 bola cena 345 AED).

Výhodné ponuky: Oplatí sa pozerať aktuálne ponuky na fb, ako aj na dubaiparksandresorts.com, kde môžete kúpiť rôzne kombinácie

V prípade jednorázového vstupu vyberte dátum s predstihom jedného dňa a ušetríte. Dokonca pri východe bolo možné validovať jednorázovú vstupenku za poplatok na ročný vstup.

Naša skúsenosť: Využili sme aktuálnu ponuku a kúpili výhodné ročné vstupenky do Motiongate, aj Bollywoodu. Keby sme si opäť kupovali ročné vstupenky, tak určite Bollywood vynecháme, keďže sme ho len prebehli.

Ak plánujete ísť do parku dvakrát, ročná vstupenka sa vám oplatí. V balíku sú aj viaceré zľavy, napr. do reštaurácie.

bollywood

,,Neskutočná stavba v Bollywoode.”

rajmahal

,,Vybudovanie Bollywoodu stálo nemalé peniaze.”

slon_ulica

,,V jednej z množstva uličiek boli slony.”

Ako sa nestratiť v Motiongate

Mapa

Motiongate spája filmové štúdiá Columbia Pictures, DreamWorks Animation a Lionsgate, ktoré jednoducho nájdete pomocou mapy, ktorá je k dispozícii hneď pri vchode do parku.Ak je príliš horúco, určite uvítate vnútorné atrakcie  klimatizáciou – DreamWorks Animation.

Fontána

Orientačným bodom je ústredná fontána, ktorá vám pomôže vyznať sa. Po areáli sú aj stanoviská s buggy, ktoré vám môžu pomôcť pri premiestňovaní.

Tip: Jednoducho sa zorientujete aj v parku v neďalekom Poľsku. Inšpirujte sa článkom Energylandia, s deťmi za dobrodružstvom.

dreamworks

,,Privítali sme chlad vo vnútorných priestoroch.”

panda

,,Máte radi film Kung Fu Panda?”

Suveníry

Po takmer každej atrakcií budete prechádzať cez obchody s darčekmi. Sú drahé, krásne, týkajú sa témy, ktorú ste práve videli a zažili. My sme si kúpili štyri hrnčeky, ktoré sú stále krásne aj po umývaní v umývačke riadu.

Tip: Dohodnite sa s deťmi, že kúpite iba jeden suvenír, prípadne sumu, ktorú ste ochotný zaplatiť.

Deti sa budú tešiť z horských dráh, 3D filmov a prepracovaných kulís na témy Shreka, Transylvánia, Ako vycvičiť draka, Kung Fu Panda, Šmolkovia a omnoho viac.

Druhá, aj tretia návšteva sa nám páčila tiež. Deti vedeli, ktorým smerom sa vybrať, ktoré atrakcie chcú opakovane zažiť.

Tip na záver: Je možné si priplatiť rýchly vstup, kedy budete čakať v samostatnej rade, niečo ako V.I.P.. V piatok a v sobotu sa určite oplatí, aby vaším jediným zážitkom nebolo nekonečné státie v rade.

svetla_kolotoce

,,Užite si krásny deň aj na kolotočoch.”

Prajeme krásne zážitky pri objavovaní rozprávok!

Prečítajte si hlavný článok:,,Kam s deťmi v Dubaji?“ s viacerými tipmi na výlety v meste, kde je všetko možné.

uverejniť komentár