Top
ramada_sladkosti_restauracia
5/5 - (2 votes)

Pri prvom prezretí mapy Dubaja  sme boli zmätení, kde nájsť najlepšie ubytovanie. V článku vám poradíme, aké kritéria zvažovať a vyhnúť sa sklamaniu. Dubaj ponúka veľké množstvo hotelových izieb a apartmánov.

Horšie je to už z päťčlennou rodinou, ponuka je oveľa menšia. Ak sa vám zapáči nejaký hotel bez väčších izieb dostanete dve izby alebo telefonicky (alebo e-mailom) sa dohodnete na jednej izbe.

Prečítajte si stránku, kde vás zoznámime s krajinou:  S.A.E.

Ubytovanie v moslimskej krajine

Aj keď Dubaj je považovaný za modernú destináciu s voľnejšími pravidlami, ešte platia určité pravidlá, ktoré ako turisti musíme rešpektovať. Keď cestujete s deťmi, v hoteli neriešia, či ste ako rodičia manželmi, aj keď má každý z vás iné meno. Ak však cestujete bez detí, recepčný môže požadovať prenajatie dvoch samostatných izieb.

1. Cieľom je pláž

Ak túžite po oddychu pri mori, večerných prechádzkach po uliciach so zmrzlinou a nič viac vás neláka vidieť, určite si hľadajte ubytovanie pri pláži. Nás najviac šokovalo množstvo mrakodrapov, z ktorých viedli cestičky k slnečníkom v piesku. Z lehátka ste mohli pozorovať už len čisté more, ale pohľad dozadu k mestu vždy prekvapil.

Bývali sme v Ramada Hotel & Suites by Wyndham Dubai JBR. Najlacnejšia izba pre štvorčlennú stojí na jednu noc od 150 eur. Bol asi desať minút od pláže, pričom sme prechádzali popri mrakodrapoch po rušných uličkách. Hotel mal minimálne 42 poschodí a nevyhli sme sa čakaniu na výťah pri množstve hostí, ktorý bývali v hoteli.

Ako letieť do Dubaja? Odpoveď nájdete v článku:  Letisko v Dubaji

2. Spoznávanie mesta

Mesto ponúka veľa krásnych miest, ktoré sa oplatí vám a deťom vidieť. V Dubaji neplatí pravidlo, že ubytovaním v centre sa vyhnete cestovaniu, lebo jednotlivé atrakcie sú od seba vzdialené desiatky kilometrov. Odporúčame ísť ďalej od centra a ušetrené peniaze premeniť na zážitky.

Pri druhom hoteli sme sa sústredili na dostupnosť verejnej dopravy – metra. Zvážte aj možnosť apartmánu s kuchynkou, kde sa dajú ušetriť nemalé peniaze. My sme sa ubytovali v hoteli The View Al Barsha Hotel Apartments (prelom marca a apríla) na 7 nocí bez stravy a cena bola 560 eur. Jedinou nevýhodou bol hluk z ulice, keďže autá jazdia  cez deň aj v noci v rovnakej intenzite.

Pripravte sa na metro vopred s našim článkom:  Metro v Dubaji

Známe hoteli

Luxus, zážitky a neobyčajné hoteli. Aj tým je známy Dubaj:

  • Hotel Atlantis – ako bájna Atlantída,
  • Hotel Sofitel – na Palmovom ostrove,
  • Jumeirah Beach Hotel,
  • Burj Al Arab.

Jedlo v Dubaji

Už pri hľadaní hotela môžete zvoliť, či sa budete stravovať v hoteli. Reštaurácie, aj potraviny sú o niečo drahšie ako na Slovensku. Predajne s potravinami bývajú otvorené aj 24 hodín a pohodlne v nich nakúpite základné prísady. Vlastné varenie je ekonomickejšie a viete sa lepšie prispôsobiť vašemu programu. Na výletoch sme jedávali v reštauráciách a účet bol vždy okolo 60 eur.

Nebol problém ani vypýtať si jedlo (pizza, cestoviny) bez syru, ak dieťa nemá rado syr.

Hlavné je mať vždy so sebou dostatočné množstvo vody. V metre sa dal kúpiť džús z automatu, v ktorom môžete sledovať proces odšťavovania pomarančov za cenu 10 AED. Akurát bol studený, ako všetky nápoje v SAE.

Reštaurácie

Multikultúrne mesto ponúká aj veľkú variabilitu reštuarácií, napr. indické, čínske, talianske, či americké. Nám chutilo v reštaurácii La Mode Cafe, kde bola výborná cibuľová polievka v chlebe, milé tri hamburgery ako predjedlo.

V Dubai Mall sme vyskúšali vegetariánsku reštauráciu Chowking. Objavovanie nových chutí patrí tiež k cestovaniu.

Jediné sklamanie z malej ponuky reštaurácií sme mali v Dubai Garden Glow ( svetelný park) spojený s parkom dinosaurov, kde sme nemohli nájsť klasickú reštauráciu, jedine KFC.

 

jedlo_restauracia_sladke

,,Aj blízko pláže sme našli reštauráciu grilovanými rybami. Po obede ochutnali deti aj typické sladkosti.”

Zážitkové reštaurácie v Dubaji

Navštívili sme dve reštaurácie, v ktorých sa deťom extra páčilo:

  1. Baby Brent’s Luncheonette – v Motiongate nájdete tématickú reštauráciu venovanú filmu Oblačno, miestami fašírky. Tématická výzdoba a jedlo, mäsové guľky, pizza a šalát, boli nezabudnuteľné.
  2. Rainforest Cafe – atmosféra džungle, za ktorú si priplatíte. Drahšie jedlá, ale dekorácie nemajú chybu. Ponúkajú aj detské menu a americké jedlá. Pôvodne boli v Dubail Mall pri akváriu.

Počas deviateho mesiaca moslimského kalendára (Ramadán) je osobitný režim pre moslimov – ani turisti by nemali jesť a piť na verejnosti.

restauracia_pre_deti

,,Jedlá na tanieri sú v obvyklej veľkosti.”

slon_reastauracia

,,Slony sa hýbali a vydávali zvuky aj počas našeho jedenia.”

Zmrzlina v Dubaji

Deti sa určite budú tešiť na zmrzlinu. Môžete vyskúšať rôzne príchute, ako aj zmrzlinu z ťavieho mlieka. Je možné kúpiť aj klasickú zmrzlinu v kornútkoch, je o niečo drahšia ako u nás. Na stránke timeoutdubai.com nájdete adresy najlepších zmrzlinární.

Poteší aj kúpa zmrzliny vo vaničke v miestnych potravinách ako odmena za celý deň spoznávania.

Počas deviateho mesiaca moslimského kalendára (Ramadán) je osobitný režim pre moslimov – ani turisti by nemali jesť a piť na verejnosti.

Ďakujeme za prečítanie a prajeme, čo najjednoduchšie nájdenie ubytovania pre vašu rodinu.

uverejniť komentár