Top
  >  Príbehy z ciest
Slovensko

V najvýchodnejšie položenej obci na Slovensku Nová Sedlica sme našli Chalúpku Deduška Večerníčka, typické jedlá a užili si výstup na kopec Čierťaž. Radi vás budeme sprevádzať.

Slovensko

Vysoko na brale v obci Sedliská je zrúcanina, ktorej názov si zapamätáte. Bude vám stačiť 25 minút na celé spoznávanie, ale výstup je riadny!

Slovensko

Hľadáte výhľad na Zemplínsku šíravu? Poďte s nami na Viniansky hrad. Malá turistika, na konci ktorej vás čaká zrúcanina s lavičkami a panoramatický zážitok.

Slovensko

Najväčšie jazero vo Vihorlatských vrchoch ponúka ľahkú turistiku. Za málo námahy veľa krásneho na obdivovanie. Miesta na oddych, občerstvenie a naučenie sa čo to o tunajšej prírode. Kočíky sú vítané.

Slovensko

Náročná turistika z Poruby pod Vihorlatom nás zničila. Ponúkame vám motivačné malé ciele, ktoré udržia vašu rodinu v pohybe. Príchod na Vihorlat akoby zázrakom vyčaruje úsmev na tvári aj menej nadšeným turistom.

Slovensko

Dedinka Podzámčok a jej hrad. Stačí vám zopár minút a naskytne sa vám krásny výhľad na celé okolie. Prečítajte si o trase a pripravte sa s našimi radami na cestu.

Slovensko

Zrúcanina blízko Bratislavy, kde sme objavili aj minerály. Poradíme trasu a možno zmeníte názor na Napoleona, ktorý bude navždy spojený s históriu hradu.

Slovensko

Malá obec, veľké veci. UNESCO pod svoju záštitu zobralo kostol, aj priľahlú zvonicu, ktorú teraz spoločne môžme obdivovať na fotke. Ukážeme vám, čo ešte v dedinke uvidíte.

Slovensko

Malachov prezývaný ,,živé striebro" je ako stvorený pre deti. Ponúkame vašej rodine nápad na malú prechádzku, kde môžete stráviť 20 minút, alebo celý deň.

Slovensko

Po polhodinke chôdze po lese sa s rodinou ocitnete na hrade, kde sa vám bude páčiť. Krásne výhľady, bufet, ohnisko a prehliadka veže. Ide o jeden z najväčších hradov na Slovensku a vy si môžete užiť jeden z najkrajších dní

Slovensko

Jedna zo štyroch zoologických záhrad láka novými prírastkami, náučnými chodníkmi a prechádzkou v prírode. Poradíme vám cestu a užitočnými tipmi, aby ste si výlet medzi zvieratká a dinosaurov, čo najviac spoločne užili.

Slovensko

Ponúkame vám tip na celodňový výlet na severovýchod Slovenska. Nájdete jeden z najnavštevovanejších hradov, skanzen, vojenský tábor a veľa iného. Ponúkame aj tip na hľadanie skameneliny.

Slovensko

Prešov je tretím najväčším mestom na Slovensku a určite využite možnosť ho navštíviť. Deti označili Solivar za najkrajšie múzeum aké kedy videli. Radi sa s vami podelíme o naše rady v článku

Slovensko

Mesto s krásnou historickou architektúrou, ktoré navštívil aj Matej Korvín, si obľúbite aj vy. Ponúkame vám tipy na nenáročnú prechádzku mestom aj s mapkou a zaujímavosťami.

Slovensko

Hrad s bohatou históriou a veľkou rozlohou láka veľa návštevníkov. Prečítajte si povesť spojenú s hradom, ako aj viacero dôležitých informácií o národnej kultúrnej pamiatke.

Slovensko

Klčov je dedinka pri Levoči, v ktorej môžete domácich pozdraviť a oni vás s úsmevom odzdravia. Ponúkame vám trasu vedúcu z dedinky až do lesa, kde sa nachádza malá priehrada. Spoznávajte s deťmi vidiek!

Slovensko

Ide o malú obec v blízkosti Piešťan a Vrbového. Ak chcete objavovať vidiecku architektúru a prírodu, ste na správnom mieste. Čas tu plynie pomalšie a vy si môžete vychutnať krásny výhľad.

Slovensko

Zrúcanina hradu ponúka krásy výlet do prírody. Môžete počúvať ako ďatle ťukajú do stromu, či sledovať veveričku pobehovať po lese. K tomu ako bonus nádherné výhľady z hradu a príležitosti na fotenie. Z každého rožka troška.

Slovensko

Pri liptovskom mori nájdete atrakcie šité na mieru deťom. Pokojná hladina druhej najväčšej vodnej nádrže na Slovensku môže byť pekným zakončením akčného dňa.

Slovensko

Špania Dolina je obec s historickými pamiatkami s príbehom ako aj prírodou poznačenou ťažbou medi, ktorá preslávila obec na celom svete. Poskytneme rady a mapu na malý aj dlhší výlet.

Slovensko

Výlet autom, ktorý vo vás prebudí lásku k vtáčikom a k prírode ako takej. Na druhej strane trochu strašidelné kúpele Korytnica, kde naopak chýbal záujem až sa niekedy slávne kúpele stali ruinou. Pri tom môžete degustovať výbornú liečivú vodu.

Slovensko

Spišský Hrhov - superdedina nás očarila. Na každom kúsku obce sa schovávalo prekvapenie - ,,z každého rošku trošku". Kaštieľ, rozhľadňa, aj centrum obce prekonalo očakávania výletu do malej dediny na Spiši, o ktorej je natočený aj film. Viac v článku.

Slovensko

V každom ročnom období nádherné miesto na spoznávanie prírody. Nenáročná turistika pre celú rodinu, ktorú si môžete prispôsobiť podľa vlastných preferencií.

Slovensko

Zažite krásny ča v Slovenskom raji, ktorý ponúka veľa zážitkov - historických, geologických, botanických a turistických. Veľa objavovania na relatívnej krátkej prechádzke po prírode.

Slovensko

Večerný výlet poteší každé dieťa. Zrazu opustíte tmu a obklopený množstvom malých svetielok, ktoré vytvárajú rôzne obrazce, aj dospelý prebudia svoju zvedavosť. Betlehem, zvieratká, či obrovské korčule. Veľkolepé svetelné divadlo.

Slovensko

Nachádza sa v Slovenskom raji a ide o jedno z miest, ktoré by ste mali vidieť. Zo skalného výstupku možno vidieť Vysoké Tatry alebo Prielom Hornádu. V článku sa zabavíte na našich troch pokusoch zvládnuť jednoduchú turistickú trasu, pričom poskytneme

Slovensko

Kopčany a jej atrakcie s podrobnou mapou: Kačenáreň, Kostol sv. Margity Antiochijskej a Strom roka 2018. Môžete si vytvoriť okruh dedinou a spoznať pravdepodobné rodisko T. G. Masaryka i historický žrebčín.

Slovensko

Rozhľadňa v Novej Bani je nádherná a bezpečná aj pre vaše deti. Nachádza sa v lese a okrem turistiky môžete prejsť záhradným lesom - malou botanickou záhradkou, či obdivovať kaplnku.

Slovensko

Gánovce a ich gejzír sme navštívili dvakrát. Krásny gejzír a príbeh o lebke neandertálca nás lákali k ďalšiemu objavovaniu. Radi sa podelíme s našimi postrehmi.

Slovensko

Náučný chodník Šomoška je super nápad na jednodňový výlet: príroda (kamenné more, kamenný vodopád), zrúcanina hradu, pohyb (turistika) a zábava na detskom ihrisku. Cerová vrchovina na juhu stredného Slovenska je pripravená na vašu návštevu.

Slovensko

Oba skanzeny ponúkajú pre vaše rodiny výlet do prírody a zároveň príjemné spoznávanie histórie života slovenského ľudu na vidieku. Ktorýkoľvek z nich si vyberiete, budete spokojní.

Slovensko

Nápad na skvelý rodinný výlet. Najprv najstarší zachovaný kostolík na Slovensku, Rotunda svätého Juraja, ktorý je postavený hlboko v lese. Pokračujete cestičkou k Rozhľadni na Marháte s výhľadom na tri kraje, či tri naše susedné štáty.

Slovensko

Dvadsaťdva metrov vysoká rozhľadňa s bufetom na hraniciach s Českom ponúka príležitosť pre deti byť jednou nohou doma a druhou v zahraničí. Dokonca vám ukážeme cestu k 200 ročnej hruške, ktorá vyhrala súťaž strom roka 2015. Poradíme najlepšie trasy

Slovensko

Budatínsky hrad očarí aj deti. Ponuku pikniku v hradnom parku, či slona vyrobeného z drôtu alebo milé sprievodkyne, ktoré urobia prechádzku hradom čo najpôsobivejšou, využite čo najskôr. Navštívili sme hrad v zime, aj v lete, tak vám poradíme ako najlepšie

Slovensko

Kostolík v blízkosti Nitry je jeden z najstarších na Slovensku a predstavuje návrat do minulosti, akoby vo vzduchu bolo cítiť stredovek. Výhľad na blízku automobilku chvíľku vyruší, časom si oko zvykne a uvedomíme si plynutie času. O to viac však

Slovensko

Okolie dediny v blízkosti Nového Mesta nad Váhom ponúka spojenie histórie (kostolík), turistiky v prírode (tiesňava) a krásnych výhľadov (rozhľadňa). Úžasné miesto na výlet s rodinou.